SZANOWNI RODZICE!

Od września 2015r. weszło w życie:

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015r. poz. 1256  w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświatyoraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. W naszej przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze. Pani kucharka sama robi pierogi, racuchy, naleśniki, desery, wykonuje świeże surówki z warzyw i sałatki owocowe. Każdego dnia dzieci jedzą w przedszkolu cztery smaczne posiłki: śniadanie, dodatek do śniadania, drugie danie, zupa.Stanowią one ¾ dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Podane cyfry Oznaczają Alergeny

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji.

1- zboża zawierające gluten

Godz.14.00

19-03-2018

Poniedziałek

Zupa ml. z kaszką kukurydzianą, chleb z masłem, twarożek z śmietaną, szczypiorkiem. Herbata z cytryną i miodem.(1,7) Jabłka. Łazanki z kiszoną kapustą, kompot z jabłek.(1,9) Zupa pieczarkowa z warzywami, ziemniakami, zielonym koperkiem.(7,9)

20-03-2018

Wtorek

Kawa zbożowa z mlekiem, kanapki wiosenne na liściu sałaty z szynką, serem żółtym, pomidorem. Herbata z cytryną i miodem.(1,7,9)

Banany

Racuchy drożdżowe z cukrem pudrem, musem truskawkowym, soczek z jabłek.(1,3,7) Grochówka z warzywami na wędzonce z zieloną pietruszką.(9)

21-03-2018

Środa

Zupa ml. z pł. owsianym,pieczywo z masłem, pasztetem z zieloną cebulką. Herbata z dzikiej róży.(1,7,9)

Tarta marchewka. Mleczna czekolada. Ziemniaki, kiełbaski holenderskie, sur. z kiszonej kapusty, kompot z jabłek.(3,9)

Zupa kalafiorowa z warzywami, makaronem, zielonym koperkiem.(7,9)

22-03-2018

Czwartek

Kawa Inka, chleb z masłem, pasta z kiełbasy z czerwoną cebulką, cieciorką konserwową. Herbata z cytryną i miodem.(1,7,9)

Gruszki

Spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym, bazylią, kompot wieloowocowy.(1,9)

Zupa porowa z serkiem i warzywami, zielonym koperkiem. (7,9)

23-03-2018

Piątek

Kakao , chleb z masłem, jajecznica z cebulką. Herbata z cytryną i miodem. (1,3,7)

Kiwi.

Ziemniaki , ryba w warzywach, kompot z wiśni.

(4)

Kapuśniak z białej kapusty z warzywami , zieloną pietruszką.(9)