SZANOWNI RODZICE!

Od września 2015r. weszło w życie:

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015r. poz. 1256  w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświatyoraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. W naszej przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze. Pani kucharka sama robi pierogi, racuchy, naleśniki, desery, wykonuje świeże surówki z warzyw i sałatki owocowe. Każdego dnia dzieci jedzą w przedszkolu cztery smaczne posiłki: śniadanie, dodatek do śniadania, drugie danie, zupa.Stanowią one ¾ dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Podane cyfry Oznaczają Alergeny

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji.

1- zboża zawierające gluten

Godz.14.00

17-09-2018

Poniedziałek

Zupa ml.(7) z kaszką kukurydzianą, chleb(1) z masłem,jajko (3)w majonezie z zieloną cebulką.

Arbuz. Woda mineralna.

Makaron Pene, (1,3)kurczak(9) w sosie śmietano- serowym(7) z świeżą bazylią, kompot z jabłek.

Zupa kapuśniak ze świeżej kapusty z ziemniakami, zielonym koperkiem.(9)

18-09-2018

Wtorek

Biała kawa(7) chleb(1) z masłem parówki (9)na gorąco z ketchupem. Herbata z cytryną.

Banan. Woda mineralna.

Ryż z polewą truskawkową, kompot wieloowocowy.

Grochówka na wędzonce z ziemniakami, zieloną pietruszką.(9)

19-09-2018

Środa

Zupa ml. pł.(7) jaglanymi,chleb z masłem, twarożek (7)z zieloną cebulką i papryką czerwoną. Herbata z cytryną i miodem.

Nektarynka. Woda mineralna.

Ziemniaki, kotlet mielony,(9,3) mizeria(7) , kompot wieloowocowy.

Zupa jarzynowa z warzywami, groszkiem zielonym, zieloną pietruszką. (9)

20-09-2018

Czwartek

Kakao, pieczywo z masłem,pasztetem z dzika, (9)pomidorem szczypiorkiem.(3) Herbata z cytryną i miodem.

Drożdżówki, (1,3)woda mineralna.

Łazanki z mięsem, (1,3,9) kapustą kiszoną, galaretka owocowa do picia

Barszcz biały z warzywami, ziemniakami, zieloną pietruszką.(7,9)

21-09-2018

Piątek

Kakao(7), chleb z masłem(1), pastą mięsną (9)z czerwoną cebulką. Herbata owocowa (dzika róża)

Jabłka. Woda mineralna.

Naleśniki(1,3) z białym serem,(7) dżemem truskawkowym, soczek do picia.

Zupa szczawiowa z warzywami, jajkiem ,zielonym koperkiem zabielana śmietaną.(3,9)