Jadłospis

SZANOWNI RODZICE!

Od września 2015r. weszło w życie:

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015r. poz. 1256  w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświatyoraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. W naszej przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze. Pani kucharka sama robi pierogi, racuchy, naleśniki, desery, wykonuje świeże surówki z warzyw i sałatki owocowe. Każdego dnia dzieci jedzą w przedszkolu cztery smaczne posiłki: śniadanie, dodatek do śniadania, drugie danie, zupa.Stanowią one ¾ dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy. 

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

 

 

 

Podane cyfry Oznaczają Alergeny

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji.

 

  1- zboża zawierające gluten

  2- skorupiaki i produkty pochodne

  3- jaja i produkty pochodne

  4- ryby i produkty pochodne

  5- orzeszki ziemne/arachidowe/

  6- soja i produkty pochodne

 7- mleko i produkty pochodne

 8- orzechy

 9-  seler i produkty pochodne

10- gorczyca i produkty pochodne

11- nasiona sezamu i produkty pochodne

12- dwutlenek siarki

13-łubin

 

DATA

I ŚNIADANIE

Godz.9.00

DODATEK DO ŚNIADANIA

Godz.10.30

DRUGIE DANIE

Godz.12.00

ZUPA

Godz.14.00

 

28-05-2018

 Poniedziałek

Zupa ml. z pł. owsianymi, pieczywo z masłem,serem żółtym, zielonym ogórkiem, rukolą. Herbata z cytryną i miodem. Truskawki świeże. Ziemniaki, potrawka z kurczaka (9)w sosie śmietanowym (7)z zielonym groszkiem, koperkiem,ogórek korniszon, kompot z wiśni. Zupa pomidorowa(9) z ryżem,(7) zieloną pietruszką.

29-05-2018

Wtorek

Biała kawa kanapki z masłem, polędwicą drobiową, pomidorem, szczypiorkiem. Herbata z cytryną i miodem. Gruszki Pierogi ruskie z śmietaną, kisiel do picia. Zupa kalafiorowa z ziemniakami, warzywami, zielonym koperkiem zabielana śmietaną.

30-05-2018

Środa

Zupa ml. z pł. kukurydzianymi, pieczywo mieszane z masłem, pasztetem, czerwoną papryką, szczypiorkiem. Herbata z cytryną i miodem.

Jabłka.

 

Kasza jęczmienna, gulasz, sałata zielona z śmietaną, kompot wieloowocowy.

Zupa porowa z serkiem i warzywami, ziemniakami, zielonym koperkiem..(9)

 

01-06-2018

Czwartek

 

 

02-06-2018

Piątek

Herbata z cytryną i miodem, chleb z masłem, tuńczykiem, białym serkiem, zieloną cebulką. Herbata z cytryną i miodem.(3)

Tarte jabłuszko z marchewką, biszkopty. Ziemniaki, jajko sadzone ,szpinak, kompot wieloowocowy. Zupa rosolnik z warzywami zabielany śmietaną.