SZANOWNI RODZICE!

Od września 2015r. weszło w życie:

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015r. poz. 1256  w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświatyoraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. W naszej przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze. Pani kucharka sama robi pierogi, racuchy, naleśniki, desery, wykonuje świeże surówki z warzyw i sałatki owocowe. Każdego dnia dzieci jedzą w przedszkolu cztery smaczne posiłki: śniadanie, dodatek do śniadania, drugie danie, zupa.Stanowią one ¾ dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Podane cyfry Oznaczają Alergeny

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji.

1- zboża zawierające gluten

Godz.14.00

04-06-2018

Poniedziałek

Kawa zbożowa zabielana,(7) kanapki z masłem , serem żółtym (7), pomidorem, szczypiorkiem. Herbata z cytryną i miodem. Woda mineralna. Banany. Bułeczki pszenne,(1) kiełbasa grillowana (9)z ketchupem, soczki owocowe. Zupa barszcz czerwony z warzywami, zieloną pietruszką zabielany śmietaną.(3,9)

05-06-2018

Wtorek

Kawa Inka z mlekiem(7)chleb mieszany(1) z masłem,parówka (9)na gorąco z ketchupem. (1,9) Herbata z cytryną i miodem. Truskawki. Woda mineralna. Risotto z mięsem, (9) sosem pomidorowym, kompot z jabłek. Zupa kapuśniak z młodej kapusty z warzywami, zielonym koperkiem.(9)

06-06-2018

Środa

Zupa ml. z kaszką kukurydzianą, pieczywo z masłem, pastą z jaj z zieloną cebulką. Herbata z cytryną i miodem.

Drożdżówki,(1,3) herbata z owoców leśnych. Woda mineralna.

Pierogi leniwe z masełkiem , tarta marchewka, kompot z jabłek Żurek z warzywami, wkładką kiełbasy z zieloną pietruszką.(9)

07-06-2018

Czwartek

Zupa ml. z pł. jaglanymi,(7)chleb z masłem,(1) twarożek( z zieloną cebulką, papryką czerwoną. (7) Herbata z cytryną i miodem.

Mus bananowo -truskawkowy.

Ziemniaki, kotlet z fileta drobiowego,(9,3) panierowany, mizeria,(7) kompot wieloowocowy.

Zupa kalafiorowa z warzywami, kluseczkami,(1,3) zabielana śmietaną,(7) zielonym koperkiem. (7,9)

08-06-2018

Kakao, (7)kanapki z kiełbasą szynkową (9)pomidorem,

szczypiorkiem. Herbata z cytryną i miodem.

Jabłka Makaron (1,3)świderki z masełkiem, cukrem trzcinowym,białym serem, (7)kisiel do picia. Zupa szczawiowa z jajkiem, warzywami, zieloną pietruszką. (3,9)