RUSZAMY W NOWY ROK ...

Opublikowano: niedziela, 02, wrzesień 2018

15 września Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości. Warto tego dnia przypomnieć historię Vashti, małej bohaterki książki ,,Kropka”. Dziewczynka nie wierzyła w to, że potrafi coś namalować...ale ktoś uwierzył w nią, a w efekcie odkrył jej niezwykły talent.

w poniedziałek przychodzimy ubrani w kropki

 

 

Witaj przedszkolaku, już na Ciebie czekam!
A przed nami podróż długa i daleka.
Podróż przez marzenia, przez atrakcji wiele,
Na kolejnej stacji wsiądą przyjaciele.
Razem pojedziecie radośnie, przed siebie,
Kogo napotkacie na swej drodze? Nie wiem...
Lecz ja będę obok, w tym samym przedziale,
I będę powtarzać : warto jechać dalej.
Poznawać, doświadczać wciąż czegoś nowego,
Samotnie, czy w grupie, z najlepszym kolegą.
A gdy dojedziemy do końca podróży,
Będziesz przedszkolaku dzieckiem całkiem dużym.
I pojedziesz dalej, a ja... tak się składa...
wrócę znów na stację, tam już maluch wsiada....

                                            (Dorcik i Moncik)

 

 

Dzień Kota

Opublikowano: środa, 21, luty 2018

Ostatnio w naszym Przedszkolu zaroiło się od kotów. Mruczące i puchate kociaki tańczyły, skakały, brały udział w rozmaitych konkursach, a wszystko z okazji Dnia Kota. Nie zabrakło wesołej zabawy przy muzyce, rywalizacji w piciu mleka na czas i łapaniu myszy. Rodzice, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania i wszyscy pieknie się prezentowali. Przedszkolaki nie zapomniały też o przyniesieniu do przedszkola swoich kocich maskotek, by i one mogły świętować po kociemu. 

Jasełka

Opublikowano: wtorek, 02, styczeń 2018

Najmłodsi, jak co roku, przygotowali piekny i wzruszający występ uświetniający adwentowe oczekiwanie. Rodzice przygotowali przepiekne stroje i pomogli śpiewać znane kolędy. Nastrój udzielił się wszystkim gościom i było nam bardzo miło dzielić z bliskimi takie piekne chwile.

 
 

Dokarmiamy ptaki

Opublikowano: wtorek, 02, styczeń 2018

14 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z Panem Łukaszem ze Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Od niego zawsze dowiadujemy się wielu baaaardzo ciekawych rzeczy. Tym razem opowiadał nam o tym jak pomóc ptakom przetrwać zimę, a im nie zaszkodzić.

 

 

Dziękujemy!

Konkurs plastyczny

Opublikowano: czwartek, 30, listopad 2017

Dzieci z grupy "Leśne skrzaty" przygotowały z Panią Renią prace plastyczne na konkurs dotyczący szkodliwości palenia. Przedszkolaki doskonale wiedzą jaki to okropny nałóg i pięknymi plakatami pragną zachęcić dorosłych do zdrowego trybu życia. "Stokrotkę" wykonali: Milena Jaśniak, Colin Konarzewski, Nadia Maksylewicz, Lila Ołeniów, Milena Wikluk i Mikołaj Wrona, a "Serce": Nadia Bis, Julia Maruszak, Maks Michalak, Milena Siewierska, Filip Stawiarz i Maja Wójcik.

Dzień Misia

Opublikowano: czwartek, 30, listopad 2017

24 listopada obchodziliśmy święto wszystkich pluszowych misiów. Wszystkie dzieci przyprowadziły swoich najlepszych, misiowych przyjaciół i spędziły miłe chwile na wspólnej zabawie. Były tańce i konkursy, a nawet lizanie miodku na czas.

Świeto Niepodległości

Opublikowano: niedziela, 12, listopad 2017

W czwartek, 9.11., przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w akademii z okazji zbliżającego się święta, przygotowanej przez panią Renatę Ramzę. W podniosłej atmosferze wysłuchały istotnych faktów z historii naszej Ojczyzny. Starsze dzieci zaprezentowały jak należy zachować się w czasie śpiewania Hymnu i pięknie wykonały tradycyjny taniec - Krakowiaka.

Tupot Małych Stóp

Opublikowano: niedziela, 22, październik 2017

W piękną październikową sobotę (21.10) odbyła się pierwsza wycieczka w ramach Weekendowego Klubu Wędrówkowego. Nie obyło się bez niespodzianek: spóźniony pociąg, kilka nadłożonych kilometrów, akcja ratunkowa "plecak", ale humory dopisały, pogoda również... Będzie co wspominać w długie, zimowe wieczory.

Czytaj więcej...